ورود اعضا

دولت دوازهم در پی رونق بیشتر کسب و کار

 

آرام آرام زنگ آغاز بکار دولت دوازدهم بصدا در می آید. دولتی که در گام ابتدایی دو پیام بزرگ در ارتباط با کسب وکار از حکومت دریافت نمود(معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا ).

آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، روند انتخابات همراه با تعاملات بین المللی مسیر دولت دوازدهم را برای رونق دوچندان کسب و کار مهیا نموده است و از سوی دیگر توصیه های رهبر مسئولیت را برای آبادانی و بهسازی بیش از پیش نموده است.

در همین ابتدای کار دوازدهمین تیم قوه مجریه تمرکز بر کسب و کار و توسعه تعاملات بین المللی در دستور کار قرار گرفته و صنعت چاپ و بسته بندی به عنوان یکی از مهمترین حلقه های اقتصاد در مرکز ایندایره قرار دارد.

بی شک با توسعه و رونق کسب و کار صنعت چاپ و بسته بندی از رکود نسبی خارج خواهد شد و به نوعی باید چهار سال پر کار را برای آن تصور نمود.

با توجه به همراهی متمرکز حکومت با دولت دوازدهم در بهبود فضای کسب و کار و برنامه ریزی برای  تعاملات گسترده بین المللی اینگونه می توان نتیجه گرفت که اقتصاد روند روبه رشدی را در طول مدت چهار سال آینده تجربه خواهد نمود.

هرچند که بهانه تراشی دولت های استعمار گر و برخی حواشی خواسته و ناخواسته می تواند دست اندازی برای این مسیر باشد اما بی گمان مسیر توسعه اقتصادی برای چهار سال پیش روی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

در این مسیر صنعتگران چاپ و بسته بندی نیز باید در ابعاد مختلف سخت افزار و نرم افزار مهیا و آماده برای تجربه متفاوت در عرصه داخلی و بین المللی باشند تا همراه و همگام با توسعه ا قتصادی، رونق و بهسازی را در ناوگان تولید کسب نمایند.

 

 

شفاف سازی عملکرد مالی اتحادیه چاپخانه داران تهران

 

اتحادیه چاپخانه داران تهران در یک حرکت کم نظیر اعلام آمادگی نمود تا روند فعالیت مالی خود را برای اعضا شفاف سازی نماید. 
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، درحالیکه دوره های گذشته هیات مدیره این اتحادیه با نقدهایی مواجه بود این بار مسئول اتحادیه(به نقل از کانال رسمی اتحادیه) خبر از آمادگی ارایه اظهار نامه مالیاتی و گزارشات مالی اتحادیه را به صورت فردی و گروهی منتشر نموده است.
بی شک در پس این اخبار رویدادهای خوبی برای روند تشکیلاتی این اتحادیه نهفته و اعتماد به نفس در انتشار اینگونه اخبار برای عملکرد اتحادیه به چشم می خورد.
در این دوره فعالیت هیات مدیره هرچند خبرهای کم و بیش حاشیه داری درز میکند، اما توانسته اند جایگاه خود را در صنعت چاپ ارتقا بخشد و حاشیه ها بیشماری که متوجه آن بود را به پایین ترین حد خود در یک دهه گذشته برساند.
اتحادیه چاپخانه داران تهران قدیمی ترین و بزرترین اتحادیه کشور به نوعی پرچمدار این صنعت است و از جایگاه مهمی در تصمیم گیری ها برخوردار است و روند دوری از حاشیه و همدلی و همفکری مطمنا روزهای بهتری برای این تشکل مهم رقم خواهد زد.

اعلام آمادگی بخش خصوصی برای تولید کاغذ از کربنات کلسیم

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: سرمایه گذران بخش خصوصی برای احداث کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم و همچنین احیا و راه اندازی مجدد کارخانه گچ بیجار اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان نوشت محمد دره وزمی در جلسه هماهنگی با سرمایه گذاران متقاضی مشارکت در این طرح ها افزود: دولت همیشه در کنار سرمایه گذار است و خود را تسهیل گر این بخش می داند و برای نحقق این هدف با هرگونه تقابل با سرمایه گذار برخورد قانونی می کند.

وی با استقبال از ایده تولید کاغذ از کربنات کلسیم در بیجار اظهار کرد: این شهرستان از لحاظ وجود ماده معدنی آهک یکی از مناطق با استعداد و غنی در استان و کشور است به طوری که تولید کاغذ از آهک در این منطقه دارای توجیه فنی، اقتصادی و ارزش افزوده بسیار خوبی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان یادآور شد: با توجه به پتانسیل های بیجار، این سازمان تمامی زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری، برای سرمایه گذاران را فراهم می کند.

دره وزمی تاکید کرد: با توجه به جدید بودن بحث تولید کاغذ از آهک و مزایای زیست محیطی آن و عدم وابستگی به جنگل ها و منابع طبیعی، هر واحدی بتواند تولیدات خود را زودتر و با کیفیت بالاتر به بازار مصرف عرضه کند می تواند ضمن بدست آوردن بازار از سود بیشتری برخوردار شود.

وی در ادامه با ابراز رضایت از آمادگی سرمایه گذاران برای راه اندازی مجدد کارخانه گچ بیجار گفت: این سازمان همراه با سایر ارگان های دولتی تلاش و همکاری لازم را برای احیای مجدد این واحد تولیدی با سرمایه گذاران بعمل می آورد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: با توجه به وجود معادن غنی گچ در بیجار و نیاز بازار کشور به تولید گچ با کیفیت، احیای این واحد تولیدی با مدیریت بخش خصوصی دارای توجیه است.

دره وزمی با اشاره به نیرو بر بودن این واحدها افزود: علاوه بر کسب سود برای سرمایه گذار، این واحدهای تولیدی می تواند از لحاظ اشتغالزایی تاثیر خوبی در شهرستان بیجار داشته باشند.

 سهم کشاورزی حوزه اشتغال کردستان شامل 27.6 درصد ، صنعت 8.8 درصد ، مسکن 15.5 درصد و خدمات و بازرگانی 48.1 درصد بوده و همچنین سهم هر کدام از این بخش ها در تولید ناخالص استان نیز شامل 25 درصد کشاورزی، 11.6 درصد صنعت، 6.4 درصد مسکن و 57 درصد خدمات و بازرگانی است.

استان کردستان دارای 790 واحد تولیدی است که از این تعداد 655 مورد دارای پروانه بهره برادری هستند، از 655 واحد دارای پروانه 189 واحد آن از سال 92 تا 95 پروانه خود را دریافت کرده اند.

استان کردستان با 29 هزار کیلومتر مساحت دارای یک‌ میلیون و 500 هزار نفر جمعیت است.

آموزش و ارتقاء کیفیت صنعت لیبل با بهره گیری از اپراتور خارجی

 

بازار لیبل ایران بی شک روند بسیار مناسب و روبه رشدی در پیش گرفته و این توسعه رقابت را در این بخش تنگاتنگ تر از همیشه نموده است.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، در همین راستا رایان لیبل که یکی از بزرگترین مراکز تازه تاسیس لیبل در کشور است برای ارتقاء هرچه بیشتر محصولات تولیدی خود اقدام به استخدام اپراتور خارجی چاپ فلکسو و افست رول نموده است.

در همین راستا رایان لیبل به نشریه صنعت سوم گفت: شرکت تازه تاسیس رایان لیبل با وجود تجربه کافی در صنعت چاپ ایران و نصب ماشین آلات مدرن در راستای ارتقاء سطح آموزشی کارکنان فنی خود و حضور هدفمند و با کیفیت تر در بازار نسبت به استخدام طولانی مدت اپراتور خارجی در مجموعه خود نموده است.

چاپخانه رایان لیبل یکی از مجهزترین و بزرگترین واحدهای چاپ لیبل در کشور است که از ابتدای خردادماه تولید خود را در این بخش آغاز نموده است.

 نشریه صنعت سوم اولین نشریه تخصصی لیبل و چاپ بسته بندی گزارش کاملی از این چاپخانه در شماره شهریورماه خود منتشر خواهد کرد.

ممنوعیت چاپ هرگونه اوراق تبلیغاتی طرح اسکناس

 

بانک مرکزی چاپ و انتشار هرگونه برگه تبلیغاتی را که تداعی کننده طرح واقعی اسکناس و چک پول رایج کشور باشد، ممنوع اعلام کرد. 
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، این بانک با هدف پیشگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب در چاپ و انتشار برگه های تبلیغاتی با طرح اسکناس که سرمایه ملی و سند مالی است، هرگونه استفاده ابزاری از آن را ممنوع و جرم اعلام کرد.

از سوی دیگر و باتوجه به اینکه این سند نمایانگر هویت ملی یک کشور است، هرگونه بهره برداری و استفاده از آن تبعات جبران ناپذیری را در پی دارد. از این رو و باتوجه به وظیفه شرعی و ملی همگان در حفظ و نگهداری صحیح از اسکناس به عنوان ابزار معاملات روزمره، از شهروندان تقاضا می شود از انتشار و توزیع این اوراق تبلیغاتی اجتناب کنند.

گفتنی است، چاپ و توزیع تبلیغات موسسات بر روی برگه های با تصاویر اسکناس رایج کشور منقش به امضای رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.

قابل تأکید است که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این گونه موارد را در صورت تکرار از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.

مجله جهان پلاستیک و بسته بندی

p56

عیب یابی پریفرم

مبلغ : ۱۰۰۰۰ تومان